פעימות הלב

כשהייתי בהיריון שני, שאל אותי עומר,בני בכורי, שהיה אז בן שש ,מתוך דאגה גדולה לעצמו ,האם אני אמשיך ואוהב אותו גם אחרי שיוולד התינוק החדש ? עניתי לו שהלב הוא המקום המיוחד של האהבה ,הוא פועם את האהבה והוא יודע להתרחב עוד ועוד ולאהוב עד בלי די. עומר הקשיב לתשובתי וענה : "אמא ,אז אני מבין שהלב הוא המקום הכי חשוב והכי מיוחד , כי הוא המקום של האהבה".
את הלב , או יותר נכון את פעימות הלב שומע התינוק כבר מהשבועות הראשונים שלו ברחם , הוא שומע את פעימות ליבה של אימו וצליל פעימות הלב מלווה אותו בשהותו ברחם . הקולות הראשונים שהוא יזהה ויהיו טבעיים לו תהינה פעימות הלב של מי שיערסל אותו בידיו, הן ירגיעו אותו, הן יקנו לו תחושת בטחון .


החודשים הראשונים של התינוק לאחר הלידה הם קצת כמו המשך של ההיריון ותחושת הרחם עבור התינוק , הוא בא לעולם מתוך תחושת רוך ועיטוף.


ככל שנערסל , נחבק ונעטוף אותו בידינו ואל ליבנו כך הוא ירגיש את אותו המשך לאותה תקופת רחם, אין מה לחשוש מפינוק יתר, אין דבר כזה פינוק בשנה הראשונה לחייו של תינוק . התינוק זקוק להרבה חיבוקים ועירסולים כדי לקבל בטחון ותחושת אמון , הרבה להיות על הידיים או במנשא ,לתחושת עיטוף,ערסול וחיבוק והכי חשוב הקשבה לפעימות הלב, לב אל הלב המתרחב .