כמה מילים על כאב ולידה

״כאב הוא בלתי נמנע, סבל הוא בחירה״ - הרוקי מורקמי

עוצמת כאב היא דבר יחסי , אבל ברור שכשהגוף במתח וסטרס עוצמת הכאב גבוהה יותר , כשהגוף רפוי ונינוח עוצמת הכאב נחלשת משמעותית . כאב הוא חלק מהרגשת הגל , הציר , אבל אם נשנה את זווית הראיה שלנו ונתבונן בו בהתייחסות של רוגע והרפיה - נוכל לו , ננהל אותו במקום שהוא ינהל אותנו וישתלט עלינו . יש לנו את האפשרות והיכולת לבחור את העמדה שלנו מול הכאב ומה הוא יהווה עבורנו , האם נחוש חווית מסוגלות ושליטה מתוך בחירה , נתחבר לעצמנו , למרכז שלנו ,לחלק הזה בפנים שיודע איך ללדת , החלק הזה בתוכך שסומך על עצמו ומצליח תמיד במשימות , החלק האימהי שיודע שאת במסע הורות , אחריות ונתינה לתינוק שלך ואת תלכי איתו פעימה פעימה של הלידה ללוות אותו , בדרכו אל זרועותיך , בטוחה ויודעת כי הלידה הזו היא בשליטתך וכמו שאת בחרת . אפשר ללדת אחרת , אפשר להתכונן ללידה ואפשר לאמן את עצמנו לחשוב אחרת ולהתבונן אחרת לגמרי , על לידה, כאב , התמודדות עם כאב, באמצעות נשימה , דמיון מודרך, מדיטציה ,תנועה , עזרה ממלווה הלידה (גם אם איננו מקצועי ) .


אפשר לסגל התבוננות אחרת על הכאב בטח כשהוא מקושר לתהליך הלידה , להורות , אפשר להפחית עוצמת כאב בצורה משמעותית , אם נבין את הרציונל שעומד מאחוריו ונפעל לשנותו .

ההיריון הוא ההכנה ללידה והוא הכנה להורות שבדרך , שווה לעצור לרגע ממירוץ החיים , להקשיב לגוף , להיות בהוויה של השינוי ההריוני והשינוי המשמעותי שבדרך, לבחון את זווית הראיה והשקפת העולם שלנו על ההורות , כי היא מתחילה ממש מרגע היוודע ההיריון , הלידה היא חלק משביל ההורות , כאב הוא חלק מהלידה , אך אפשר להפחית את עצמתו ואפשר לשנות את דרך ההתמודדות עמו .בצורה משמעותית וללדת לידה בריאה בעדינות, ברכות , עם פחות כאב .


מוזמנת באהבה ליצור אתי קשר ולשמוע על ליווי היריון ,לידה וקורס ההכנה ללידה של פשוט ללדת (היפנוברת'ינג) שאני מעבירה.