עוגן הנשימה


נשימה, תהליך פיזיולוגי טבעי המתרחש ברציפות חיינו כל הזמן, מהרגע שאנו יוצאים לאוויר העולם ועד שנעזוב. התהליך הכי חשוב, שלעיתים אנחנו לא שמות לב אליו, לעוצמתו ......

כשאנו מפנות מודעות אליה ואל יכולותיה אנחנו יכולות לכבוש הרים, יכולות לכל האתגרים, הנשימה מחברת אותנו אל המקומות היודעים עמוק פנימה, אצלנו, בתוכנו. הנשימה משדכת את השאלות עם התשובות בתוך היודעת שאני, היא היכולה למצוא את המקום המדויק של

ובמופלאותה הרבה מרככת כל קושי, מעגלת כל חוד, מרחיבה מקום למה שמרגיש צר וצפוף ומגלה מקומות נסתרים שלא ידענו על מיקומם שם עמוק בפנים, פנימה.

כנשים, אנחנו חוות המון, חושבות ומתזמנות כל הזמן ,לעיתים קרובות חופרות את עצמנו לדעת .... בחיינו כנשים, אימהות, היריון, בלידה, היומיום, עומס המטלות, הרצון להספיק ולעשות, המרדף אחרי מחוגי הזמן ודקותיו הממהרות, השאיפה להיות בהכול שלנו.... נשארות לפרקים בלי אוויר, עייפות מעצמנו, ברגעים אלו זכרי לרגע את עצמך,אפשרי לעצמך להיאנח, כן, כך בקול רם, כמו פולניה מהבדיחות (מסתבר שמשתחררים אנדורפינים בגוף כשאנחנו מרשות לעצמנו להיאנח) ואז נשמי, הנשימה מפגישה אותנו עם המרכז שלנו, היא עוגן מייצב, המרחיב את הלב והנשמה, עוגן מרפא.

כשגיליתי את עוצמת הנשימה בחיי ויכולותיה הרבות עלי, הבנתי כי גיליתי עוגן, סימן שיכול להחזיר אותי אלי ,כשאני יוצאת לנדוד בשדות פחדים וחששות, כשאני בורחת אל עולם של מחשבות שליליות, לעולמות פגועים ושבורים, אני יודעת שאני יכולה לסמוך עליה והיא כעוגן חיי תיתן את התמורה הנהדרת, כמו שרק היא יודעת לתת, המתנה שלי לעצמי, הנשימה .

נושמת, מרחיבה, פותחת, נוגעת, מוכנה לעוצמת הרכות שהיא מביאה, לכוח שיש לה עלי, נותנת לקסם להגיע, תמיד בזמן, תמיד בדיוק מה שאני צריכה, עוגן לכנפיים הנפלאות והענקיות של מהותי, עוגן המחזיר אותי לשביל אבני הדרך שלי .