שפת הבכי

בכי הוא חלק משפה , תקשורת של התינוק איתנו . יש בכי שמבטא צרכים ויש בכי לשם פורקן ,התינוקות מרגישים וחווים ויש להם צורך לפרוק רגשות , מתח וסטרס מהגוף .בספרה 'התינוק יודע' כותבת הפסיכולוגית ההתפתחותית דר' אלטה סולטר:

"אחת הסיבות לכך שתינוקות בוכים היא שהבכי משמש אמצעי לביטוי צרכיהם. תינוקות לומדים כך דבר חשוב – שהם יכולים להשפיע על מה שקורה להם. מילוי צרכיו בשעה שהוא בוכה , גורם לתינוק לפתח תחושת עוצמה ".


לא כל התפרצות של בכי מעידה על צורך . ישנו בכי שהוא צורת פורקן המאפשרת לתינוק להתגבר על חוויות מההיריון ומהלידה , שחלקן היו טראומתיות עבורו . מחקרים מראים שבניגוד לדיעה המקובלת , תגובה מהירה לבכי ומילוי כל צרכי התינוק אינם גורמים לתינוק להיות מפונק.


הדבר הראשון שההורים צריכים לעשות , עפ"י דר' סולטר הוא לבדוק האם התינוק צריך משהו או לא נוח לו. אם התשובה היא שלילית ,ככל הנראה התינוק בוכה בגלל כאבי העבר.

תינוקות זקוקים לתשומת לב אוהבת ושמחה כדי לפרוק באופן יעיל .יש להקשיב להם ולאחוז אותם באהבה . אפשר לסמוך על התינוקות שיעשו מה שעליהם לעשות. לכן צריך לאפשר להם לבכות בעוצמה כשהם רוצים ובמשך הזמן הנחוץ להם לבכות .


דר' אלטה סולטר מציעה מתוך מחקריה נקודת מבט נוספת וחדשה על בכי התינוק -בכי לשם פורקן חוויות העבר. לחבק את התינוק ולאפשר לו לבכות ולפרוק , כך ילמד התינוק לבטוח בהוריו ובעולם סביבו.לתינוקות יש צרכים חשובים אחרים פרט לצרכים הגופניים שהוזכרו . הם צריכים שיקשיבו להם , יגעו ,יביטו, וידברו אליהם . האינטראקציות החברתיות מתחילות עם הלידה . הורים יכולים להחליט לתת לתינוק שלהם את מלוא תשומת הלב האוהבת ולשאוף לתקשר אתו באמת כבר מההתחלה .